+38(05136) 5-93-77
+38(05136) 5-54-77
+38(068) 229-43-55
55002,  Миколаївська обл. м.Южноукраїнськ
пр-т. Незалежності, буд. 23
office@energozbut.mk.ua
Про вплив на довкілля та ефективне використання енергії

       Традиційні джерела енергії мають надзвичайно сильний негативний вплив на довкілля. Атомна та вугільна енергетика, дамби ГЕС та ГАЕС руйнують екосистеми, призводять до глобальних змін клімату, забруднюють воду, повітря, ландшафти, руйнують здоров'я людей і часто ставлять під загрозу їхні життя.
       Через шкідливі викиди від вугільних ТЕС та ТЕЦ рівень забрудненості повітря в Україні - один з найвищих у світі. 120 смертей від забруднення повітря на 100 тисяч населення - такий показник поставив Україну на перше місце в світі за цим показником.
    Крім того, в країні, що пережила Чорнобильську трагедію, досі працюють 12 старих енергоблоків АЕС, які вже використали свій проектний термін - термін, на який їх розраховували самі інженери-проектувальники. Тим не менш, одне за одним приймаються рішення щодо продовження строків експлуатації атомних енергоблоків, підвищуючи ризики аварій.

        Україна також все ще намагається добудувати три радянські ГАЕС: Ташлицьку, Канівську та Дністровську. ГАЕС - це не самостійне джерело енергії, а лише акумулятор, що зберігає енергію, вироблену іншими джерелами. Тим не менш, будівництво цих ГАЕС руйнує екосистеми довкола них. А добудова Ташлицької ГАЕС, що вимагає підняття рівня води в Олександрівському водосховищі, загрожує затопленням унікального природного та історичного об'єкта - порогів та острову Ґард на Південному Бузі.

        Всі ці ризики зазвичай недооцінюються як при виборі векторів розвитку енергетичного сектору в Україні, так і на конкретних енергетичних об'єктах.

     Національний екологічний центр України - НЕЦУ
    НЕЦУ докладає чималих зусиль до того, щоб шлях, яким Україна рухатиметься у розвитку свого енергетичного сектору, мав мінімальні наслідки для довкілля України та планети у цілому. Метою НЕЦУ є розвиток енергетики, орієнтований на енергоефективність та 100% відновлюваної енергетики до 2050 року."ОПЕРАТОР РИНКУ" ІНФОРМУЄ ПРО ПОХОДЖЕННЯ ПРОДАНОЇ НА РДН І ВДР ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

    49,28% проданої на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку у І кварталі 2020 року електроенергії було вироблено з ядерного палива. Про це свідчать дані ДП "Оператор ринку".
    Частка згенерованої та проданої на РДН і ВДР електроенергії з вугілля становила 13,68%, з природнього газу - 6,83%, з енергії вітру - 6,59%, енергії хвиль та припливів - 5,55%, з енергії сонця - 5,26%, з біогазу - 0,70%, з біомаси - 0,46%, з газу промислового - 0,12%, з мазуту - 0,06%. 2,57% електроенергії проданої у І кварталі на РДН та ВДР імпортного походження, 1,5 % - це продаж залишків електроенергії на РДН та ВДР, придбаної учасниками ринку за двосторонніми договорами, джерело походження якої не вказано, і 0,51% - продаж електроенергії на РДН і ВДР невизначеного походження. Частка ще 6,89% джерела електроенергії невідома через ненадання деякими учасниками ринку відповідної інформації.
    Нагадуємо, відповідно до вимоги НКРЕКП оприлюднювати інформацію про вплив виробництва електричної енергії на навколишнє середовище, учасники ринку зобов'язані щоквартально інформувати ДП "Оператор ринку" про обсяги проданої на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку електроенергії та про частку кожного джерела такої енергії.
Таке інформування обумовлене законом України "Про ринок електроенергії", оскільки виробництво енергії істотно впливає на стан довкілля.
*Дані наведені станом на 21 квітня 2020 року. Інформація може змінитися в залежності від додатково наданої інформації учасниками ринку.
© ДП "ЕНЕРГОЗБУТ" Усі права захищено 2018

Tom menu